Poruszenie

Poruszenie w przyrodzie można zaobserwować również jesienią, gdy ptaki migrują, a jelenie walczą o samice. Wiosenne poruszenie jednak jest szczególnie wśród ptaków wyjątkowe, choć cała przyroda wydaje się być wyjątkowo pobudzona. Do życia budzą się owady, bo budzą się wszystkie zmiennocieplne, ale również zwierzęta stałocieplne jak nietoperze. Wszędzie dookoła robi się gwarno, ptaki walczą o terytorium śpiewając nawet w nocy, a każdy niemal staw wybrzmiewa rechotem i kumkaniem.

Sarna biegnąca przez pole - widać wiosenne linienie.

Zanim to wszystko ustanie na rzecz różnych cykadeł, warto uwiecznić te chwile jakkolwiek, stąd przygotowałem krótki misz-masz wiosennych zjawisk.

Zapraszam do oglądania.

Dla płynnego odtwarzania można pobrać plik na urządzenie – opcja kryje się pod trzykropkiem w prawym dolnym rogu.

4 thoughts on “Poruszenie

  1. Piękne obserwacje. Na pewno wymagają czasu i poświęcenia uwagi, ale opłaciło się. W ten sposób inne osoby bliżej mogą poznać zwyczaje zwierząt i ptaków. Jest to bardzo cenne. A dla Ciebie uznanie za cierpliwość w obserwacji i dużą wiedzę, która jest do tego potrzebna.

  2. Super profesjonalne wykonanie, świetne efekty, wspaniałe ujęcia. Dobrze że zrobiłem duży ekran bo na początku przeoczyłem napisy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *